Biezak uzdotie jautajumi

Ko izvēlēties: žalūzijas vai aizkarus?

Tikai Jūs varat izdarīt izvēli, jo tie ir pilnīgi atšķirīgi interjera raksturojoši elementi. Un tomēr, mūsuprāt, žalūzijām ir vairākas atšķirīgas priekšrocības:

• Tās ir piemērotas visu veidu telpām – dzīvojamām telpām un bērnu istabām, biroju telpām, tirdzniecības paviljoniem utt. Ir varianti jebkuram pieprasījumam!
tās ir universālas, jo tās ir izgatavotas no dažādiem materiāliem.
• Žalūzijas var viegli ievietot jebkurā interjerā.
• Tās ir viegli uzturēt un kopt.
• Tās ir praktiskas un tām ir uzticama konstrukcija.
Ir daudzas citas priekšrocības, sākot ar ātru uzstādīšanu līdz efektīvai saules aizsardzībai – un to visu var novērtēt no savas pieredzes!

Kādas ir žalūziju izmaksas?

Žalūziju galīgās izmaksas ietekmē vairāki faktori: konstrukcijas veids, logu izmērs, materiālu ražotājs, komponentu kvalitāte utt. Ir diezgan grūti apspriest visas nianses pa telefonu, nemaz nerunājot par to, kā iztēloties, kā viss izskatīsies dzīvē.
Tāpēc mēs piedāvājam bezmaksas mērīšanu – Jums  tā būs vieglāk, ērtāk un uzticamāk. Mūsu speciālists ieradīsies Jūsu mājās vai birojā, atvedīs katalogus un paraugus, palīdzēs Jums saorientēties par izmaksām, palīdzēs Jums izlemt par optimālā risinājuma izvēli un pareizi veiks mērījumus.
Tajā pašā laikā Jums nav pienākuma neko darīt – un, ja mūsu piedāvājums Jūs neieinteresēs, Jūs varat neveikt pasūtījumu.

Vai Jūs piešķirat garantiju žalūzijām?

Visiem produktiem mēs sniedzam 2 gadu garantiju. Garantijas laikā mēs labosim visus defektus bez maksas, ja tādi būs.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka garantija nedarbojas pašrocīgas montāžas / demontāžas vai žalūziju atkārtotas uzstādīšanas gadījumā. Mēs nevaram garantēt Jūsu montāžas pareizību un nevar būt atbildīgi par sekām.

Es vēlos uzaicināt mērītāju. Vai ir iespējams veikt pasūtījumu, nebraucot pie Jums uz biroju?

Protams, pat nepieciešams! Jūs varat uzaicināt mērītāju pie sevis jebkurā ērtā laikā, Pm. – Pt.: 9:00 – 18:00, Ss.: 10:00 – 15:00. Mērītājs iedos materiālu paraugus visu veidu žalūzijām un rullo aizskariem, palīdzēs jums izdarīt pareizo izvēli. Ar viņu Jūs varēsiet noslēgt arī līgumu.

Kas ir blackout audums ?

Blackout (aptumšošana) ir audums, kas var aizturēt līdz pat 90% saules staru. Tie ir izgatavoti uz īpaša sintētiskā pamata, līdzīgs plēvei, un ir ideāli piemēroti guļamistabām, bērnu istabām, lodžijām un balkoniem.
Aptumšojoši audumi ir neaizstājami spožā saulainā dienā – tie radīs krēslu telpā, nodrošinās pareizu atmosfēru bērnu miegam un vienlaikus samazina temperatūru telpās par 5-10 grādiem.

Kas ir dienas / nakts žalūzijas?

“Diena / nakts” – tās ir žalūzijas, kas sastāv no mainīgiem caurspīdīgiem un blīviem auduma sloksnēm. Pārvietojot joslas attiecībā pret otru, tiek izveidots aptumšošanas efekts vai otrādi – lai maksimāli palielinātu telpas skaidrību.

Kas ir kasešu žalūzijas?

Kasešu žalūzijas ir tā nosauktas sava dizaina dēļ. Tās ir rullīšu žalūzijas uz vārpstas. Savukārt vārpsta ar audeklu atrodas kastes iekšpusē (kasete), kas piestiprināta loga augšpusē. Kastes sānos ir piestiprinātas vadotnes, kas aizturē aizkaru vēlamajā pozīcijā, pat ja loga vērtne ir noliecama.

Vai virtuvē ir iespējams uzstādīt žalūzijas?

Protams! No visu veidu virtuves telpu žalūzijām vislabāk piemērotas ir alumīnija žalūzijas – uzticamas, viegli uzturamas, izturīgas pret netīrumiem, mitrumu un augstām temperatūrām, kas aiztur saules starus un neuzkrāj statisko elektrību.
Tomēr koka žalūzijas tagad tiek apstrādātas ar īpašu impregnēšanu, tāpēc tās var izmantot arī virtuvē. Šādi logu dizaini interjeram rada izsmalcinātību un praktiskumu.

Vai ir iespējams uzstādīt žalūzijas tieši uz plastikāta logiem?

Žalūziju uzstādīšana tieši uz stikla ir pieļaujama, nekādā veidā tas nekaitē logu hermetizācijai. Svarīgs nosacījums: speciālistam ir jāmēra un jāuzstāda šādas žalūzijas!

Vai ir iespējams uzstādīt žalūzijas uz piekaramajiem griestiem?

Jā, mūsdienīgas stiprinājuma sistēmas nodrošina šādu uzstādīšanu.

Vertikālo žalūziju mērīšana

Žalūziju stiprinājumi loga atvēruma iekšpusē.
Nosakot žalūzijas loga atvēruma iekšpusē, mērījumi tiek veikti šādi: mēs atņemam vismaz 1 cm no atvēruma platuma un vismaz 2 cm no augstuma.
Ņemiet vērā, ka logam ne vienmēr ir ideāla taisnstūra forma, un palodze var nebūt pilnīgi līdzena – tāpēc ieteicams veikt mērījumus trīs augstuma un platuma punktos. Ja tas atklāj mērījumu atšķirību līdz 1–1,5 cm, tad šādas neatbilstības tiek kompensētas, uzstādot žalūzijas. Ja augstuma atšķirības ir nozīmīgākas, tiek izgatavotas nestandarta žalūzijas ar pakāpeniski mainīgu augstumu.

Žalūziju piestiprināšana pie griestiem vai sienām.
Mērījumi abām montāžas iespējām ir vienādi: žalūziju platums tiek aprēķināts vismaz par 10 cm platāks nekā loga atvēruma platums, un labāk ir pievienot 10 cm katrā pusē. Šī žalūziju izvietošana ārpus loga atvēruma vizuāli palielinās logu.
Augstums ir regulējams, tāpēc nav nepieciešams precīzi milimetri. Bet, ja žalūzija sasniedz jebkuru šķērsli (palodzes, grīdas, baterijas utt.) – atstājiet 2 cm lielu atstarpi, neaizmirstot, aprēķinot augstumu, ņemiet vērā attālumu, ko kronšteins aizņem, lai fiksētu žalūzijas pie sienas.

Horizontālo žalūziju mērīšana

Uzstādot pie sienas, griestiem vai loga atvērumos, horizontālo žalūziju mērījumus veic tāpat kā vertikālās. Vienīgā atšķirība ir tā, ka varat neatņemt centimetrus no augstuma mērījumiem, jo pat tas ir labi, ja žalūzijas ir nedaudz garākas un daļēji atrodas uz palodzes.
Lūdzu, ņemiet vērā: horizontālām žalūzijām ir vairāk ierobežojumu attiecībā uz platumu un augstumu, tāpēc lielo izmēru ražošanai būs nepieciešami ekspertu padomi. Zvaniet mums pa tālruni 2 846 7745 – un sniegsim detalizētu informāciju par visām mērījumu niansēm.

Stiprinājums pie vērtnes – interesants un ērts veids, kā uzstādīt žalūzijas, kurās konstrukcija ir tieši piekārta pie vērtnes, kas ļauj Jums atvērt logu, nepārvietojot žalūzijas. Ērtība ir tajā, ka ar šo stiprinājumu žalūzijas pilnībā neaizņem telpu palodzes paliktnī, atstājot to brīvu, piemēram, puķu podiem ar ziediem.
Mērījumi pie vērtnes stiprinājuma tiek veikti šādi: tiek mērīts vērtnes platums un 30 mm tiek pievienoti, lai izslēgtu sānu spīdumu. Standarta uzstādīšanai tas būs pietiekami. Lai instalētu papildu stiprinājumus, ir nepieciešams ekspertu padoms.

Rullo žalūziju mērīšana

Mērīšanas shēma, uzstādot pārklājumu uz sienas


P1 – karnīzes platums ar kronšteiniem
P2 – audekla platums
A – augstums no vārpstas augšējā punkta līdz palodzei

Pie tam svarīgi ir:
Attiecība P2 = P1 – 4 cm
A vai P1 nedrīkst pārsniegt maksimālo audekla platumu *

* Lai iegūtu plašāku informāciju par ierobežojumiem, skatiet atlasīto audumu īpašības vai zvaniet mums pa tālruni. 2 846 7745

Saskaņā ar mērījumu rezultātiem jums vajadzētu būt šādai informācijai:
✓ Karnīzes platums (P1)
✓ Žalūziju augstums (A)
✓ Vadība: pa kreisi vai pa labi
✓ Apakšējā kronšteina tips
✓ Mehānisma veids
✓ Auduma tinums
✓ Auduma krāsa atbilstoši katalogam

Mērīšanas shēma uzstādīšanai loga atvērumāP — atvēruma platums*
A — atvēruma augstums

* Pievērsiet uzmanību! Logs var nebūt taisnstūrveida, tāpēc labāk ir veikt mērījumus trīs punktos.

Saskaņā ar mērījumu rezultātiem Jums vajadzētu būt šādai informācijai:
✓ Karnīzes platums (P)
✓ Žalūziju augstums (A)
✓ Vadība: pa kreisi vai pa labi
✓ Apakšējā kronšteina tips
✓ Mehānisma veids
✓ Auduma tinums
✓ Auduma krāsa atbilstoši katalogam

Kā uzstādīt rullo aizkarus?

Rullo aizkarus var uzstādīt vairākos veidos. Visizplatītākā iespēja ir tad, kad aizkara vārpsta ir piestiprināta pie sienas ar tapām. Arī šo vārpstu var piestiprināt logā vai durvīs.
Rullo žalūzijas ar skrūvēm ir piestiprinātas pie loga rāmja, neapdraudot stikla bloka integritāti (mēs garantējam). Un vadotnes ir uzstādītas uz vertikāliem profiliem ar divpusēju lentu uz stikla malām.

Kā uzstādīt aizkarus rollait pašu spēkiem?

Rullo aizkari tiek uzstādīti uz plastmasas logiem, kas piestiprināti pie rāmja vai vērtnes loga.
Uzstādīšanas procedūra ir šāda:
1. Izņemiet rullo aizkarus rollait un noņemiet sānu vākus.
2. Piestipriniet rollait pie loga un, izmantojot pašvītņojošas skrūves, piestipriniet to pie sānu lodītēm.
3. Uzlieciet sānu vākus atpakaļ.
4. Noņemiet aizsargplēvi no vadotnes, ievietojiet rullīti zem veltņa rollait vāka un, piespiežot to pret lodīti, izlīdziniet to visā augstumā.
5. Atkārtojiet to pašu ar otro vadotni.
6. Velkot rullīšu ķēdi, nolaidiet audumu, līdz sliedes līnija skar apakšējo lodīti.
7. Pielāgojiet auduma nolaišanas augstumu, izmantojot ķēdes korektoru.
8. Pārbaudiet rollait darbībā: audeklam vajadzētu gludi nolaisties, bez iestrēgumiem un svārstībām.
9. Uzstādiet vadības ķēdes fiksatoru ērtā augstumā, nofiksējiet.
10. Gatavs!

Vai žalūziju kasete traucē atvērt logu?

Dažas grūtības var rasties, ja attālums starp loga vērtni un slīpumu ir mazāks par 4-5 cm, šajā gadījumā logs nebūs atvērts līdz galam. Tomēr tas nekādīgi netraucē vēdināt telpas, mazgāt logus, ieskaitot no ārpuses.

Žalūziju mazgāšanas noteikumi

Mēs kategoriski neiesakām mazgāt žalūzijas veļas mašīnā, jo tās var zaudēt savu sākotnējo formu un izskatu uz visiem laikiem. Polietilēna žalūzijām ir pieļaujama delikāta roku mazgāšana vai pat mērcēšana siltā ūdenī (atcerieties, ka jānoņem apakšējie svari).
Iegremdējiet lameles remdenā ūdeni ar nelielu daudzumu maigu mazgāšanas pulveri pusotru stundu, pēc tam vairākas reizes izskalojiet ar tīru ūdeni. Nekādā veidā negriežiet vai neizspiediet – tas sabojā žalūzijas! Pakariniet tās nožūt, lai lameles nesalocītos.
Pievērsiet uzmanību: auduma žalūzijas no žakarda, ar sarežģītu pavedienu saplūšanu, labāk nav mazgāt pašam, jo pastāv auduma deformācijas vai saraušanās risks. Labāk vēršaties sausajā ķīmiskajā tīrītavā.
Noņemot lameles pirms tīrīšanas, esiet ārkārtīgi uzmanīgi: pakaramie un skrūves, uz kurām tie karājas, parasti ir izgatavoti no ļoti trauslas plastmasas.

Žalūziju kopšanas noteikumi

Alumīnija un plastmasas žalūzijas ir visvieglāk kopjamas – pietiekami, ka tās periodiski izsūktu ar putekļusūcēju, un, ja tās ir ļoti netīras, notīriet tās ar mitru sūkli vai drēbi, kas samērcēta ziepjūdenī.
Šādas žalūzijas būs viegli izjaukt un mazgāt zem tekoša silta ūdens – tas palīdzēs atbrīvoties no spēcīga piesārņojuma, kas, piemēram, uzkrājas uz balkona žalūzijām. Pēc mazgāšanas nav nepieciešams žāvēt žalūzijas – vienkārši nokratiet ūdeni no tām un novietojiet tās vietā, tās izžūt jau uz loga.
Koka žalūzijas nevar mazgāt, tās var noslaucīt tikai ar mīkstu suku.
Auduma žalūzijas (vertikālās) reti jāattīra, jo tās parasti piesūcina ar īpašu putekļu atgrūdošu šķīdumu. Ar putekļu sūcēja ir viegli noņemt virsmas netīrumus un ar mitru sūkli nnotīrītt vairāk netīrumu. Mēs neiesakām izmantot tīrīšanas līdzekļus, lai nesabojātu aizsargslāni. Turklāt mēs neiesakām mazgāt auduma žalūzijas veļasmašīnā.
Auduma roleti (rullo aizkari, rolaizkari) vislabāk aizsargā no netīrumiem un praktiski nav nepieciešama tīrīšana. Maksimāli – noslaukiet ar mitru sūkli vai suku.

Kāda veida žalūzijas ir labākas?

Saules aizsardzības dizaina veida izvēle ir atkarīga no vairākiem faktoriem:
• kurai istabai Jūs izvēlaties žalūzijas;
• kāds interjera stils ir plānots telpā;
• vai logi ir vērsti pret mājas saulaino pusi vai nav nepieciešama aktīva aptumšošana;
• svarīgas ir termoregulējošās īpašības vai siltuma taupīšana nav tik svarīga;
• vai vēlaties auduma žalūzijas vai alumīnija;
• vai tie žalūzijas būs vienkrāsainas vai ar rakstu.
Atkarībā no atbildēm uz šiem jautājumiem Jūs varat izvēlēties vienu vai citu veidu žalūzijas. Lai precīzi nodrošinātu visas nianses un izdarītu vislabāko izvēli, iesakām izsaukt mūsu mērītāju. Viņš ne tikai veiks precīzus logu mērījumus, bet arī parādīs auduma paraugus, pastāstīs par katra žalūziju veida iezīmēm un palīdzēs izvēlēties.

Cik maksā kasešu žalūzijas?

Kasešu žalūziju izmaksas ir atkarīgas no šādiem nosacījumiem:
✓ loga izmērs un attiecīgi auduma izmērs;
✓ auduma veids;
✓ konstrukcijas veids – atvērts vai slēgts;
✓ papildu komponenti
Speciālists, kurš ieradīsies Jūsu mājās vai birojā bez maksas, palīdzēs Jums izlemt par visiem šiem parametriem, nodemonstrēs auduma paraugus, un, ja viss Jūs apmierinās, viņš varēs sastādīt līgumu uz vietas.

Kur pasūtīt / iegādāties žalūzijas Rīgā?

Uzņēmums RilatHome piedāvā plašu žalūziju un rullo aizskaru izvēli Rīgā. Jūs varat iepazīties ar produktu klāstu mūsu mājas lapā, un Jūs varat apskatīt materiālu paraugus un uzzināt visas žalūziju izvēles un uzstādīšanas funkcijas, neatstājot savu māju – vienkārši atstājiet pieprasījumu par bezmaksas mērītāja izsaukšanu! Mūsu speciālists ieradīsies Jums ērtā laikā un vietā, atbildēs uz visiem jautājumiem un noformēs pasūtījumu.

Žalūziju izmaksas Rīgā?

Kā mēs iepriekš rakstījām, žalūziju izmaksas ir atkarīgas no daudziem faktoriem. Aptuvenās cenas Jūs varat uzzināt, zvanot pa tālruni 2 846 7745, un precīzāku aprēķinu, ņemot vērā Jūsu logu lielumu, Jūsu izvēlēto konstrukcijas veidu un audumu, veiks speciālists, kurš var ierasties pie Jums ērtā laikā.
Salīdzinošā tirgus analīze liecina, ka žalūziju izmaksas jebkurā gadījumā ir zemākas par gardīņu vai klasisko aizkaru cenām, bet žalūziju izskats un funkcionalitāte bieži vien pārspēj pat aizkarus. Izvēle ir Jūsu!